Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://radakmu.org.ua)
Головна → Приватні бухгалтери, що обслуговують ФОПів, почнуть перевіряти операції клієнтів

24.01.2020 12:24
Приватні бухгалтери, що обслуговують ФОПів, почнуть перевіряти операції клієнтів Приватні бухгалтери, що обслуговують ФОПів, почнуть перевіряти операції клієнтів

Верховна Рада в грудні 2019 року прийняла закон, згідно з яким збільшився поріг суми, яка підлягає перевірці (зі 150 тис. грн до 400 тис. грн), стало менше підстав для перевірки операцій. Але власне перевіряючих стало більше – тепер серед них і приватні бухгалтери.

Згідно зі змінами до законодавства, бухгалтери, які надають приватні послуги, стають суб’єктами первинного фінансового моніторингу.

Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова на сторінці у FACEBOOK

Тепер вони також мають перевіряти фінансові операції своїх клієнтів і повідомляти про підозрілі транзакції Держслужбу фінмоніторингу.

“Однак це не означає, що бухгалтери перетворять свою роботу на суцільний пошук підозрілих операцій. Якщо звичайна людина чи підприємство із року в рік ведуть одну і ту саму діяльність, здійснюють зрозумілі і передбачувані транзакції, а банк або бухгалтер розуміють цю діяльність, мають всю необхідну інформацію про клієнта, то не треба щоразу доводити доцільність транзакції, навіть якщо вона перевищує 400 тис. грн”, – зазначила міністр.

Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/464001/pryvatni-buhgaltery-shho-obslugovuyut-fopiv-pochnut-pereviryaty-operatsiyi-kliyentiv

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://radakmu.org.ua/view/6389