Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://radakmu.org.ua)
Головна → Роздрібна торгівля виступає проти норм законопроєкту № 2813

11.02.2020 13:44
Роздрібна торгівля виступає проти норм законопроєкту № 2813 Роздрібна торгівля виступає проти норм законопроєкту № 2813

Чи повинна боротьба з палінням вестися методами заборон? Досвід багатьох країн показує, що ефективність має просвітницька робота із молоддю, створення осередків для активного проведення часу, де немає місця цигаркам.

 

А в Україні в черговий раз йдуть по іншому шляху – все заборонити – і реєструють законопроєкт, в якому мова лише про заборони, при цьому стосуються вони повнолітніх громадян: проєкт закону від 28.01.2020 № 2813 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». У пояснювальній записці зазначено, що головними цілями законопроєкту є забезпечення високого рівня захисту здоров’я людей, особливо дітей та молоді, від куріння.

 

Законопроєктом, зокрема, пропонується запровадити заборону видимого розміщення тютюнових виробів в усіх місцях їх продажу. При цьому, адекватних розрахунків економічного впливу на легальний бізнес та перехідних періодів для втілення нових правил не передбачено.

 

До речі, діючим Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» встановлено обмеження на куріння тютюнових виробів у громадських місцях, заборону рекламування тютюнових виробів, стимулювання куріння та відповідальність за порушення зазначених норм.

 

На жаль, зазначені у вже існуючому законі заборони не діють, оскільки їх адміністрування фактично відсутнє! Так, можливо, спочатку необхідно навести лад щодо виконання діючого законодавства?

 

За відсутності адміністрування існуючих вимог, легальні виробники і продавці тютюнових виробів отримують збитки від недотримання законодавства представниками тіньового сектору економіки.

 

Додаткові ж заборони гратимуть на руку нелегальним торговцям та призведуть до зростання тіньового ринку, контрабанди тютюнових виробів, про що йдеться у заяві Громадської спілки «Національна організація роздрібної торгівлі».

 

Крім того, заборона видимого розміщення тютюнових виробів в місцях продажу призведе до надмірного невиправданого тиску на малий та середній бізнес, для якого продаж тютюнових виробів є важливим джерелом прибутку. Практична реалізація пропонованої заборони потребуватиме повної заміни торгівельного обладнання для тютюнових виробів у точках продажу, що буде особливо обтяжливим для кіосків. Кількість легальних малих точок продажу тютюнових виробів зменшиться, оскільки для значної частини підприємців така торгівля втратить рентабельність.

 

Підприємці галузі роздрібної торгівлі виступають категорично проти норм законопроєкту № 2813, як дискримінаційного, що нанесе величезну шкоду малому та середньому бізнесу.

Джерело: https://platforma-msb.org/rozdribna-torgivlya-vystupaye-proty-norm-zakonoproyektu-2813/

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://radakmu.org.ua/view/6408