Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://radakmu.org.ua)
Головна → Уряд запропонував скасувати контроль забудови до введення об'єкта в експлуатацію

21.05.2020 13:55
Уряд запропонував скасувати контроль забудови до введення об'єкта в експлуатацію Уряд запропонував скасувати контроль забудови до введення об'єкта в експлуатацію

Кабінет Міністрів у рамках реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) пропонує скасувати державний контроль в процесі будівництва та залишивши його лише на етапі введення об’єкта в експлуатацію.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з з учасниками будівельного ринку, передає пресслужба уряду.

«Ніде в Європі немає контролю будівництва на вході, є містобудівельні умови і обмеження, за які хтось несе персональну відповідальність», – зазначив Шмигаль.

Під час наради прем’єр представив проєкт реформи ДАБІ. За словами прем’єра, при його розробці було враховано європейський досвід.

«Потрібно відокремити контрольну функцію, викинути ліцензування як непотрібне, забрати контроль на вході і поставити контроль лише на етапі введення в експлуатацію», – підкреслив очільник уряду.

Кабінет Міністрів планує створити три нові центральні органи регулювання містобудування замість ДАБІ:

  • Державну сервісну службу містобудування, що виконуватиме реєстраційні функції в будівництві;
  • Державне агентство технічного регулювання, що забазпечуватиме технічне регулювання галузі, оновлення державних будівельних норм та єврокодів;
  • Державну інспекцію містобудування, що виконуватиме функції нагляду та контролю в галузі
Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/471216/shmygal-zaproponuvav-skasuvaty-kontrol-zabudovy-do-vvedennya-obyekta-v-ekspluatatsiyu

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://radakmu.org.ua/view/6559