Депутати пропонують відстрочити вступ в силу закону, яким встановлюються санкції за порушення закону про персональні дані.

Відповідні норми містяться в проекті закону 9624 від 20 грудня 2011 року. Пропонується, щоб закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" вступав у силу не з 1 січня, а з 1 липня наступного року.

Ініціаторами проекту виступили депутати Ірина Горіна (Партія регіонів) і Ксенія Ляпіна (НУ-НС).

Зокрема, автори пояснюють необхідність перенесення дати тим, що в законі про захист ПД:

- Чітке визначення терміна ПД і при цьому значні штрафи за порушення закону призводять до збурень у підприємницькому середовищі;

- Не передбачено регулювання діяльності власника баз ПД;

- У законі відсутнє поняття "загальнодоступні джерела", інтернет не включений в загальнодоступні джерела отримання таких даних;

- Не передбачено, які умови повинен створити власник баз ПД для захисту даних;

- Немає нормативної бази, зокрема - актів, які б унормував процес підготовчої роботи перед реєстрацією і т.д.

Нагадаємо, закон про санкції за порушення закону про персональні дані був прийнятий влітку цього року і вступить в силу з 1 січня наступного року. Його норми, зокрема, передбачають штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян за ухилення компанії від реєстрації баз.Закон про захист персональних даних вступив в силу з 1 січня 2011 року.