16 січня (середа) о 14:30 у приміщенні Українського інституту майбутнього (м. Київ, вул. Олеся Гончара) відбудеться презентація дослідження «Чи є майбутнє в залізничного транспорту України?» від експертів Українського інституту майбутнього.

За умови експортно-орієнтованої моделі розвитку – залізничні перевезення є важливою умовою економічного зростання. Економіка України більшу частину валютних надходжень отримує від експорту аграрної продукції, руд, металопрокату. Без залізничного транспорту процес перевезення продукції буде набагато дорожчим та незручним. Ріст ВВП формує додатковий попит на вантажні перевезення. І якщо залізничний транспорт не в змозі забезпечити його, це означатиме неможливість для бізнесу перевозити товари й поступову переорієнтацію на інші види транспорту в майбутньому. Подальше необхідне підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення призведе до зменшення привабливості залізничного транспорту та переорієнтацію вантажів на автомобільний та річковий транспорт до 2030 року.

Проведено дослідження основних викликів для залізничного транспорту (у сфері модернізації інфраструктури, вантажних та пасажирських перевезень, тарифів, персоналу та ін.) до 2030 року та оцінено їх наслідки для економіки України. Найбільшим викликом вважається критичний знос інфраструктури, що вже до 2025 року може стати масштабною проблемою для всієї держави і «точкою неповернення» для залізничного транспорту.

Дослідження UIF показує: виклики для залізничного транспорту будуть безпосередньо впливати на економіку України та бізнес до 2030 року.

Під час презентації ми обговоримо про те:

Чому Укрзалізниця має досить низькі фінансові результати порівняно з показниками європейських країн, а також російського залізничного транспорту;
Як низька ефективність роботи Укрзалізниці впливає на темпи росту ВВП України;
Які основні виклики стоять перед залізничним транспортом до 2030 року;
Чим загрожує Україні невиконання Укрзалізницею інвестиційної програми оновлення рухомого складу до 2021 року у повному обсязі;
Який основний виклик у сфері оновлення й модернізації основних засобів Укрзалізниці.

Спікери:

Vladimir Shulmeister – директор програми «Інфраструктура майбутнього» Українського інституту майбутнього

Ігор Васюник – перший заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту

Yaroslav Pylypchuk – експерт програми «Інфраструктура майбутнього» УІМ

Модератор: Victor Andrusiv – виконавчий директор УІМ

Запрошені:

Експерти, представники Міністерства інфраструктури України, Наглядової ради та правління ПрАТ «Укрзалізниця», галузевих об'єднань підприємств промислового та аграрного секторів, представники міжнародних фінансових організацій, бізнес-асоціацій та ін.

Євген Кравцов, Голова правління УЗ

Sevki Acuner, Голова Наглядової ради УЗ

Volodymyr Omelyan, Міністр інфраструктури України

Олександр Федоренко, Директор Департаменту державної політики в галузі залізничного транспорту

Андрій Галущак, Держсекретар МІУ

Matteo Patrone, Керуючий Директор, Східна Європа та Кавказ, Європейський банк реконструкції та розвитку (European Bank for Reconstruction and Development) (лист на нього із запрошенням, щоб хтось з представників був)

Andy Hunder, Президент в Американська торговельна палата в Україні - (лист на нього із запрошенням, щоб хтось з представників був)

Anna Derevyanko, Виконавчий директор «Європейська бізнес асоціація» (лист на неї із запрошенням, щоб хтось з представників був).

Сату Кахконен, Директор Світового банку в Україні

Nikolay Gorbachov, Президент Української Зернової Асоціації

Сергій Біленький (Sergii Bilenkyi), Голова «Федерації металургів України»

Александр Каленков, Президент ОП «Укрметалургпром»

Олексій Голубов, Президент «Союзу хіміків України»

Сергій Кудрявцев, Виконавчий директор Української асоціації Виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції «УкрФА»

Павло Качур, Голова Асоціації виробників цементу України «Укрцемент»

Реєстрація є обов’язковою умовою участі: www.goo.gl/e4Zyu3