Міністру фінансів України

Колобову Ю.В.

 

Шановний Юріє Володимировичу!          

     На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 22.05.2012 року №1810/3/1-12 щодо реєстрації зовнішньоекономічних контрактів щодо експорту сільськогосподарської продукції (товарів) на біржах, а також враховуючи відповідні звернення професійних громадських об’єднань, овідомляємо наступне.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2010 р. №  1254 «Деякі питання укладення зовнішньоекономічних контрактів»  послуги з укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів щодо експорту сільськогосподарської продукції (товарів), зазначеної у підпункті 3.3.1 статті 3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (1877-15), надає Аграрна біржа або інші товарні біржі, які сертифіковані в установленому законодавством порядку щодо стандартів продажу або поставки біржового товару та яким Аграрна біржа надала таке право.

В той же час з 1 червня 2012 року набула чинності нова редакція Митного кодексу України (від 13.03.2012 р. № 4495-VI). Ним не передбачена реєстрація зовнішньоекономічних контрактів на Аграрній біржі та товарних біржах, що отримали висновок про відповідність вимогам Міністерства аграрної політики та продовольства України. Окрім того, Постанова Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України», яка була прийнята на виконання статті 197 Митного кодексу України, не містить вимог щодо обов’язкової реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на Аграрній біржі та наявності Посвідчення про реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів на Аграрній біржі

         У зв’язку вищенаведеним, Рада підприємців при КМУ звертається до Вас із проханням розглянути можливість щодо ініціювання перед Кабінетом Міністрів України скасування Постанови КМУ від 13.12.2010 №1254 «Деякі питання укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів» з метою приведення існуючої практики до норм чинного законодавства.

      

         З повагою,

Голова Ради підприємців                                                     Л.П. Козаченко