Міністерство регіонального розвитку

та житлово-комунального господарства України

 

   За результатами узгоджувальної наради, яка відбулась в Мінрегіон України 24.07.2012 року, Рада підприємців надає пропозиції щодо проекту Закону України  «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження в Україні полімерних пакувальних пакетів довготривалого розкладу», опрацьовані із представниками бізнесу – Асоціацією «УкрПЕК», Клубомпакувальників України та ПАТ «Крафт Фудз Україна».

   Суть позиції бізнесу та наших пропозицій у такому.

   Мета законопроекту «поліпшення охорони навколишнього природного середовища та стану благоустрою території із його введенням» не може бути реалізована за таких причин:

   1. Без чіткого визначення терміну «пакет»в законопроекті виробники будуть мати проблеми із великою кількістю вітчизняних пакувальних матеріалів.Термін – «пакувальний пакет – вид упаковки, що призначений для наповнення товарами, а такождля їх транспортування, зберігання та реалізації» – на практиці дозволить чиновникам довільно трактувати визначення цього терміну і  заборояти  виробництво товарів в такій упаковці на свій розсуд.

   Терміни у законопроекті «пакет, що розкладається» або «пакет довготривалого розкладу» не є науково обґрунтованими. Сьогодні не існує експрес-методів для ідентифікації полімерних пакетів за цими ознаками, які унеможливлюють їх використання.  

   2.  Полімерні пакети, як і інша упаковка із полімерів, не є шкідливими для людини, майна та екології навколишнього середовища. Полімерна упаковка досліджена органами МОЗ України та інших країн, іншими контролюючими оганами і має відповідні сертифікати та дозволи для використання.

  3. Кількість пакетів, які забороняються для використання, складає менше 0,2 % від усіх видів упаковки, яка використовується в Україні, але, на жаль, не утилізується.

   4. Законопроектом забороняється використання полімерні надтонких пакетів – менше 25 та 50 мкм. Але ніщо не заважає зробити пакети на 2-3 мкм товще, в яких органолі практично визначити майже неможливо, і таким чином обійти норми законопроекту. Крім цього, зменшення товщини пакетів суперечить світовій тенденції розвитку пакування, яка йде у напрямку зменшення ваги і товщини всіх видів упаковки, і полімерної в тому числі.

 

  Пропозиція:

    Проект Закону України «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження в Україні полімерних пакувальних пакетів довготривалого розкладу» слід відхилити. На наш погляд, введення законопроекту аж ніяк не вирішить екологічні та комунальні проблеми України. Їх потрібно вирішувати так, як це робиться у цивілізованих країнах – комплексно, створюючи необхідні умови для організації збирання та утилізації відходів упаковки як вторинної сировини. Такі умови визначені в законопроекті України «Про упаковку та відходи упаковки», який розроблений робочою групою Міністерства екології та природних ресурсів на виконання доручення Президента України від 25.07.2011 р. №1-1/1522.

 

           

Голова Ради підприємців                                                                                      Л.П. Козаченко